środa, 7 stycznia 2015

Czym jest sukces życiowy?

Wolność finansowa - ten zwrot dla całego szeregu jest celem, do którego dąży przez całe życie. Natomiast w zasadzie czym jest triumf życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu życiowego? Jakże nazwać, czy komuś udało się takowy spełnić jak i nie? Jakich kryteriów wypada wykorzystać, ażeby detalicznie określić istnienie i wielkość tryumfu? Zapytywanie zawarte w tytule tego teksu zdaje się zwyczajne i postawione zwłaszcza retorycznie. Ale tylko z pozoru.
Po chwil namysłu rzeczywiście każdy zajdzie do aforyzmu, iż nie jest banalnie określić momencik, w którym można z pełną zawziętością powiedzieć, iż życiowy sukces stał się czyimś udziałem.
Wolność finansowa według zasad Joego Vitale
Wolność finansowa według zasad Joego Vitale
Dla wielu ludzi prostym, i głównie jedynym, sposobem na określenie spełnienia tryumfu witalnego przez daną osobę jest zerknięcie na jej status majątkowy. O ile znamionuje się on właściwą ilością zer na koncie akceptują oni, iż osoba taka osiągnęła wolność i sukces finansowy, a zatem i witalny. Zdaje się jednakże, że jest to zbyt płytkie nastawienie do tej kwestii. Albowiem co w tym momencie ogłosić o osobie, która stała się majętna dzięki wygranej w totolotku? Z kompletną pewnością zapełnia ona warunek o odpowiedniej ilości zer na koncie.
Czy jednak pójście do kolektury i skreślenie paru cyfr, dzięki po kiego wygrywa się fortunę, przynosi podstawy do stwierdzenia o tym, że wygrywający spełnił tryumf witalny? Poniekąd nie - otóż nie było to wynikiem jego profesji jak i niesamowitych zdolności, a jedynie zrządzeniem losu. Joe Vitale autor książek motywacyjnych zaręcza, że jeśli pozbędziemy ograniczających się nas uprzedzeń i agregatów jesteśmy w mocy zrobić i spełnić przede wszystkim wszystko.
Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do sukcesu. Niezbicie przydatna jest do tego zarówno stała wytrwałość i upór, jednakże swoje nastawienie i przekonanie o możliwości uzyskiwania wszelakich przewidzianych sensów to podstawa. Często w tym kontekście przywołuje się prawo przyciągania, wedle którego nasze osobiste nastawienie rozstrzyga to jak wygląda rzeczywistość. Skutkiem tego też można wyciągnąć łatwy wniosek, iż tryumf życiowy to w zasadzie wprawę uzyskiwania wszelakich zamierzonych motywów. Jeżeli opanujemy taką zręczność, wszelkie inne sztuczne życiowe tryumfy, takie jak chociażby majętność, osiągniemy mimochodem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz